Już jutro szósta konferencja o wyzwaniach prawa wyborczego na UMK w Toruniu

Już jutro (15 maja br.) na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu odbędzie się Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Wyzwania współczesnego prawa wyborczego: Wybory do Parlamentu Europejskiego”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła m.in. Państwowa Komisja Wyborcza, Krajowe Biuro Wyborcze oraz Polskie Towarzystwo Prawa Konstytucyjnego.

Szósta edycja Konferencji, którą – jak co roku – organizuje Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego „Elektor”, działające pod opieką prof. dr. hab. Andrzeja Sokali, Kierownika Centrum Studiów Wyborczych UMK w Toruniu, poświęcona zostanie wyborom do Parlamentu Europejskiego. Celem wydarzenia jest omówienie podobieństw, tożsamości i różnic istniejących w systemach wyborczych państw członkowskich UE oraz identyfikacja i analiza problemów praktyki wyborczej występujących przy organizacji eurowyborów.

Program wydarzenia składa się z dwóch części. W pierwszej został zaplanowany panel ekspercki. Wezmą w nim udział teoretycy i praktycy wyborów. Podobnie jak w latach ubiegłych, będą to reprezentanci organizacji międzynarodowych, organów państwa, administracji wyborczej i organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele świata nauki z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. W drugiej części zostały przewidziane panele wystąpień młodych badaczy wyborów: studentów, doktorantów i pracowników naukowych z Polski i zagranicy. Tematami ich wystąpień będą wybrane aspekty procesu wyborczego z perspektywy prawniczej, politologicznej i socjologicznej.

Na uwagę zasługuje fakt, że w poprzednich edycjach Konferencji wzięło udział blisko 800 uczestników, a I i III edycja wydarzenia – zorganizowana w marcu 2013 r. i czerwcu 2015 r. – otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie dla Kół Naukowych odbywającym się pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – StRuNa 2013 i 2015 w kategorii „Konferencja Naukowa Roku 2013”, oraz „Konferencja Naukowa Roku 2015".

Więcej informacji o wydarzeniu: tutaj.

Udział bierny w wydarzeniu jest bezpłatny.

  • Drukuj
  • Pobierz w PDF
Rejestr zmian
  • Data utworzenia:14-05-2019 13:51
    Wprowadził:Wojciech Sebastian Dąbrówka
  • Data modyfikacji:14-05-2019 14:03
    Wprowadził:Wojciech Sebastian Dąbrówka